Boğaz İltihabı Nasıl Geçer ?

Boğaz İltihabı Nasıl Geçer ?
8 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 215 kez okundu.

Boğaz iltihabı nasıl geçer ?Boğaz iltihabı, özellikle sonbahar ve kış aylarında yani grip mevsimlerinde yaygınlaşır. Boğaz iltihabı ve buna bağlı olarak gelişen boğaz ağrısı streptokok adlı bakterilerin bademcikleri ve lenf düğümlerini grup halinde istila etmesi ile ortaya çıkar.

Boğaz İltihabının Belirtileri Nelerdir?
* Boğazda yanma ve şişlik
* Yutkunurken zorlanma
* Nefes darlığı
* Balgamlı öksürük
* Halsizlik ve iştahsızlık
* Baş ağrısı ve bulantı
* Aşırı terleme ve yüksek ateş

Boğaz İltihabı Nasıl İyileşir?
Boğaz iltihabı tedavisine başlamadan önce iltihaplanmaya yol açan mikrobun türü belirlenmelidir. Mikrobun türü belli olduktan sonra Mikroba karşı direnci artıracak uygun bir tedaviye başlanmalıdır.
Hastalığın iyileşme sürecini kısaltmak ve hastalığı hafifletmek için evde doğal tedaviler de uygulanabilir.

Evde Uygulanabilecek Doğal Kürler:
1. Süt
Yatmadan önce 1 su bardağı ılık sütün içine bal, zerdeçal ve karabiber ilave ederek için. Bu karışım boğazınızı yumuşatarak ve yakarak rahat uyumanızı sağlar.

2. Ada çayı
Ada çayı doğal bir antibiyotiktir. Boğazınızda oluşan ağrıyı ve tahrişi ortadan kaldıran ada çayı boğazınızda bakteri oluşmasını da engelleyecektir. Günde 2 su bardağı ada çayı içerek boğaz iltihabının neden olduğu ağrıyı hafifletebilirsiniz.

3. Zerdeçal
Zerdeçal iltihap kurutucu bir özelliğe sahiptir. Bu nedenle bal ve limon ile karıştırarak boğaz iltihabına karşı önlem alabilirsiniz.
Boğaz İltihabından Korunmak İçin Neler Yapılabilir?
Hastalık bulaşıcı olduğu için hasta çevresindeki insanlar ile temas kurmaktan kaçınmalıdır. Hastalığa neden olan bakteriler hapşırık, öksürük ve doğrudan temas ile çevredeki insanlara bulaşabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
istanbul escort-