Boğaz Ağrısına İyi Gelen Bitki Çayları

Boğaz Ağrısına İyi Gelen Bitki Çayları
8 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 217 kez okundu.

Boğaz ağrısına iyi gelen bitki çayları.Mevsimsel değişikliklere bağlı olarak özellikle kış aylarında ve mevsim geçişlerinde sıkça karşılaştığımız boğaz ağrısı şikayetlerini en az indirmek için bitkisel çaylardan faydalanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey , sıcak su içerisine çayınızı atıp 5 -10 dk ağzı kapalı şekilde dinlendirerek demlemek. Ancak bitki çayı seçimlerinizi yaparken mide rahatsızlığınız varsa bunu da göz önünde bulundurmanız gereklidir.

  • Özellikle hemen hemen her derde deva diye ilk fırsatta dört elle sarıldığımız nane çayı , reflü hastalığı olanlar için tehlike oluşturabilir.Boğaz kuruluğunun giderilmesine büyük katkısı olan nane çayını günde 1-2 fincan tüketebilirsiniz.
  • Ağız ve boğaz enfeksiyonunun giderilmesine yardımcı olan adaçayı bir iki tutam ile rahatlamanıza yardımcı olacaktır.
  • Boğaz ağrısına neden olan enfeksiyonun size etkisini azaltmasına yardımcı olacak bir diğer çayı da kuruttuğunuz nar kabukları ile hazırlayabilirsiniz.Kurutulmuş 2 çay kaşığı nar kabuğunu 10 dk kaynar suda ağzı kapalı şekilde bekleterek demleyebilirsiniz.
  • Boğazınızda oluşan yanmayı gidermek için karanfili tüm çaylarınızda kullanabileceğiniz gibi ayrıca çiğneyerek de tüketebilirsiniz.
  • Boğazınızda oluşan balgamı sıvılaştırarak atılmasına yardımcı olan meyan kökünü 1 bardak suya 1 tatlı kaşığı ölçüsüyle 15 dk demlendirerek hazırlayabilirsiniz.
  • Antibiyotik özelliği yüksek olan dut size doğal antibiyotik etkisini sağlar. Kurutulmuş birkaç tane kuru dutu suda 15 dk kaynatarak çayınızı hazırlayabilir, süzdükten sonra kalan dut tanelerini boğazınıza bir bez yardımıyla sarıp bekletebilirsiniz.

Uzman doktorunuzun teşhisinden sonra ve varsa diğer mide rahatsızlığınızı da göz önünde bulundurmanız sağlığınız açısından boğaz ağrısının giderilmesinde doğru seçeceğiniz çay daha fayda sağlayacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
istanbul escort-