Aslanpençesi Çayının Faydaları Nelerdir ?

Aslanpençesi Çayının Faydaları Nelerdir ?
20 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 223 kez okundu.

Aslanpençesi çayının faydaları nelerdir ? Aslanpençesi bitkisi, çok uzun yılar boyunca faydaları keşfedilip kullanılmış alternatif tıbbın önemli bir öğesidir. Tıp da adı ‘’ Alchemilla Vulgaris ’’ olarak adlandırılmıştır. Birçok Kuzey Amerika, Asya ve Avrupa ülkesinde üretimi ve tüketimi yaygın olarak yapılmaktadır. Şimdi aslanpençesi bitkisinden yapacağımız çayın vücudumuz için faydalarına değinelim.

• Ağrıdan bizi kıvrandıran ve yataklara düşüren adet sancısı için en etkili bitki çaylarından bir tanesi de aslanpençesi ile yapılan bitki çayıdır. Bu bitki çayını adet sancısı çektiğiniz günde bir iki fincan şekersiz şekilde tükettiğinizde ağrı ve sancının büyük ölçüde azaldığını göreceksiniz.
• Mide bulantısına iyi gelir.
• İshal vb. sindirim ve bağırsak problemlerinin iyileşme sürecini hızlandırarak kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olur.
• Menopoz dönemini daha rahat geçirmek için günde bir fincan düzenli olarak aslanpençesi çayı tüketebilirsiniz.
• Boğaz ağrısı ve bademcik iltihabına iyi gelir.

Doğru şekilde aslanpençesi çayı hazırlamak için ilk olarak bir cezvenin içerisine 1,5 su bardağı su alın ve kaynatın. Kaynamaya başlayınca altını kısarak üzerine 2 yemek kaşığı kurutulmuş aslanpençesi bitkisi ekleyip karıştırın. 5-7 Dk kısık ateşte kaynatın. Daha sonra altını kapatarak 10 dk demlenmeye bırakın. 10 Dk sonra süzerek tüketebilirsiniz. Şeker eklemeden tüketmenizi öneriyoruz, şeker etkisini azaltabilir. Düzenli olarak kullandığınız ilaçlar varsa içmeden önce doktorunuza danışmanız yararınıza olacaktır.Çünkü bazı ilaçlarla bitkiler olumsuz tepkimeye neden olabilir. Sağlıklı günler dileriz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
istanbul escort-