Anason Çayının Faydaları Nelerdir ?

Anason Çayının Faydaları Nelerdir ?
20 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 224 kez okundu.

Anason çayının faydaları nelerdir ? Anason bitkisi, ilk olarak uzak doğu ülkeleri tarafından tüketilmeye başlamıştır. Zamanla yaygınlaşarak ülkemize kadar gelmiştir. Anason bitkisi, çok çeşitli kullanım alanlarına sahiptir. Hem yemeklerde baharat olarak hem çayı yapılarak tüketimi mevcuttur. Hem de parfümlerde aromatik ve hoş kukusu ile kullanımı bulunmaktadır. Sabun vb. maddelerin yapımında da güzel ve cezp edici kokusu ile kullanımı tercih edilen bir bitkidir diyebiliriz. Bu bitkiye ulaşım da oldukça kolay ve her bölgede mevcuttur. Herhangi bir aktar aracılığı ile bu bitkiye ulaşabilirsiniz. Şimdi bu bitki çay olarak tüketildiğinde vücudumuza ne gibi faydaları olur? Buna değinelim.

• Çok etkili bir balgam sökücü olduğu bilinmektedir. Özellikle balgamlı öksürük problemi yaşadığınız dönemlerde anason çayı içmek sizi biraz daha rahatlatacaktır.
• Hazımsızlığa iyi gelir ve şişkinlik-gaz gibi sindirim problemlerinin giderilmesinde etkilidir.
• Akciğer sağlığı için faydalıdır.
• Üst solunum yolu enfeksiyonlarında tedavi sürecini hızlandırıcı etkisi vardır.
• Sinüzite iyi gelir.
• Bronşit tedavisi sürecinde de düzenli olarak tüketildiğinde rahatlatıcı etkisi olduğu bilinmektedir.

Bitki çaylarının doğru şekilde hazırlanması ondan fayda alınabilmesi açısından çok önemlidir. Doğru ve faydalı şekilde anason çayı hazırlamak için ilk olarak bir bardak suyu kaynatın. Daha sonra üzerine bir çay kaşığı kurutulmuş anason bitkisi ekleyin. 2-3 dakika kısık ateşte kaynatıp altını kapatın. Dana sonra demlenmesi için 10 dakika kadar bekleyin. Çay hazır süzerek tüketebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
istanbul escort-