Alıç Çayının Faydaları Nelerdir ?

Alıç Çayının Faydaları Nelerdir ?
21 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 227 kez okundu.

Alıç çayının faydaları nelerdir ?Alıç bitkisi çalı ailesindendir. Boyu 4-5 metreye kadar ulaşabilir. Güneşi ve sıcağı seven bir bitki türüdür. Hem beyaz hem de pembe renk tonlarında çiçekleri açar. Alıç meyvesi olgunlaştığında kırmızı rengini alır. Ülkemiz de yaygın olarak tüketimi ve üretimi mevcuttur. Vücudumuza onlarca faydası bulunmaktadır. Şimdi bu faydalarına birlikte değinelim.

• Alıç çayı tam bir vitamin deposudur. İçeriğindeki potasyum, magnezyum, A,C ve E vitaminleri ile vücudumuza onlarca olumlu etkisi vardır.
• İçeriğindeki serbest radikaller sayesinde hücrelerdeki oksijen miktarını arttırır. Hücre onarımını ve yenilenmesini destekler. Cilt dokusunu da yenileyerek daha genç ve sağlıklı bir görünüme sahip olmanıza yardımcı olur.
• Yemeklerden sonra içilen bir fincan alıç çayı sindirimi daha rahat ve kolay şekilde yapması için mideye yardımcı olur. Yemekten sonra oluşan şişkinlik gibi problemleri ortadan kaldırır.
• Yüksek tansiyon hastalarına alış çayı önerebilirsiniz. Kan basıncını düzenleyerek tansiyonun dengede kalmasına katkı sağlar.
• Uykusuzluğa iyi gelir. Kan basıncını düşürdüğünü daha önce söylemiştik. Kan basıncının düşmesiyle sakinleşen ve ritmi yavaşlayan kalp dinlenme moduna geçmenizde size yardımcı olur. Uyumadan bir iki saat önce alış çayı içerek daha kolay bir şekilde uyku moduna geçmeniz mümkündür.
• Ayrıca vücuttaki ödem ve şişkinliği atan, sindirime yardımcı olan etkisi ile kilo vermenize de yardımcı bir bitki çayıdır diyebiliriz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
istanbul escort-