Ahududu Yaprağı Çayının Faydaları Nelerdir ?

Ahududu Yaprağı Çayının Faydaları Nelerdir ?
21 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 227 kez okundu.

Ahududu yaprağı çayının faydaları nelerdir ? Ahududu, kilo vermeye çalışan ve bu nedenle de lezzetli ve tatlı yiyeceklerden uzak durmanın gerekli olduğunu düşünen kişilerin diyetlerine girerek keyifli kilo vermenin de münkün olduğunu kanıtlıyor. Lezzeti ile herkesi büyüleyen ahududunun ne yağı ne de kalorisi vardır. Öyle ki 1 porsiyon ahududunun içinde sadece 100 kalori bulunur. Bu nedenle de ahududu yaprağı hem bitki çayı hem de ahududu lezzetli bir meyve olarak diyet yapanların listesinden hiç eksik olmamaktadır. Özellikle de diyet yaparken tatlı krizine girdiğinizde ahududunun üzerine bir miktar krem şanti dökerek yiyebilirsiniz.

Ahududu yaprağı çayı ise, kilo vermeye yardımcı olur ve kolestrol seviyesinin düşürülmesinde etkin bir rol oynar. Ahududunun içinde bulunan lif, bağırsakların düzenli çalışmasına yardımcı olur. Ağududu yaprağı çayının faydaları arasında, yaraların iyileşmesine yardımcı olması, diş eti hastalıklarının iyileştirilmesini sağlaması, regli ağrılarının geçirilmesine yardımcı olması ve mide bulantısının azaltılmasını sağlaması yer alır. İshalin geçirilmesinde de ahududu yaprağı çayı oldukça etkilidir.

1 çay fincanı soğuk suya 1 çay kaşığı ufalanmış ahududu yaprağı çayı koyarak bu çayı iki taşım demleyerek süzdükten sonra içebilirsiniz. Bu çayı, ishali durdurmak için kullanıyorsanız günde 3 bardağı geçmemek kaydı ile nane ekleyerek ya da sade bir şekilde de içebilirsiniz. Çayın içine damak zevkinize göre şeker ilavesi de yapabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
istanbul escort-